מקומות קדושים

מקומות קדושיםישראל היא המדינה המרגשת והנחשקת ביותר לתיירות מכל רחבי העולם בגלל הערך הדתי המייחד אותה לשלוש הדתות והן היהודית, הנוצרית והמוסלמית בנוסף למקומות הקודש של הבהאים.
המדינה היא הלב של היקום ושחר ההיסטוריה, וכל אשר בה מסכם את זיכרונות העבר וגילויי היום והעתיד. זוהי מדינת ישראל תחילת הסיפור של בריאת העולם והיקום שעל אדמותיה נחתה נפיחתו הראשנה של ה' , המלאכים הנושאים לאנושות ולכל הבריאה דברי האל הבורא והקדוש ברוך הוא. מה עוד אפשר להוסיף למדינה כדי שתהיה הכי קדושה ?!
אין אפשרות להזכיר את מדינת ישראל מבלי להזכיר את ירושלים והמקומות התיירותיים, ההיסטוריים והדתיים שבה – העיר שהיא הכתובת הראשונה בישראל לתיירות והפופולרית ביותר מבחינה דתית והיסטורית בכל העולם ומה שמוסיף ליופיה עוד יותר זה מיקומה בין קבוצה של גבעות שסובבות את העיר וכל אחת מהן יש לה את הסיפור וההיסטוריה שמייחדת אותה.
מקומות קדושים בירושלים –
העיר מחולקת לשני חלקים והם העיר העתיקה והעיר החדשה אשר רוב האתרים הדתיים והקדושים נמצאים בעיר העתיקה. המקומות הקדושים בירושלים כמו –
אתרי יהודים :
הר הבית- היכן שהוקם בית המקדש הראשון על ידי שלמה המלך, וכאן הוקם גם בית המקדש השני על ידי הורדוס, זה שנתן למתחם את צורתו הנוכחית. כיום בנויים על הר הבית שני מבנים מוסלמיים – מסגד אל-אקצא וכיפת הסלע. הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר ליהודים והמקום השלישי בקדושתו למוסלמים.
הכותל המערבי- שהיה חלק מהחומה המערבית של בית המקדש, מה שנשאר מבית המקדש השני שחרב. המאמינים נוהגים לטמון פתקים בין סדקי הכותל המערבי, לפני נסיעה ארוכה ואיחולים שונים.
קברי בית הורדוס, בית כנסת הרמב"ן, בית הכנסת הגדול, בית הכנסת הדסה-חלונות שאגאל, בית הכנסת ישורון, בית הכנסת ישמח משה, מנהרת הדורות, קברה של חולדה הנביאה או ראבעה אלעודאיה או הנזירה פלגיה מאנטיוכיה ועוד…
אתרי נוצרים :
כנסיית הקבר- הכנסייה שבה נקבר ישו אחרי שנצלב וקם לתחייה בירושלים, המקום שמבקרים בו המון צליינים כל שנה בחג הפסחה של הנוצרים.
כנסיית העלייה- הכנסייה שנמצאת בהר הזיתים וממנה עלה ישו לשמים אחרי שקם לתחייה ב 40 יום.
כנסיית הייסורים – בכי האדון, הפטריארכיה הלטינית, כנסיית סנטה אנה, מנזר המצלבה- איפה שהצלב שנצלב עליו ישו, קשת אקה הומו, אוגוסטה ויקטוריה, גן הקבר – חצר המטרה, ההוספיס (האכסניה) האוסטרי, הפטריארכיה היוונית-קתולית, כנסיית הביקור, כנסיית הגואל, כנסיית המשיח, כנסיית כל העמים, קתדרלת סנט ג'ורג' ועוד…
אתרי מוסלמים :
הר הבית- שנמצאים עליו מבנים מוסלמיים ומסגדים.
כיפת הסלע- מקום הקודש שנבנה מעל לסלע שממנו שממנה עלה מוחמד השמימה ב"מסע הלילי" שלו.
מסגד אל אקצה- המסגד שנבנה במקום שממנו עלה מוחמד שמימה.
מוריסטן, מסגד החנאכה, מסגד כיפת העלייה, מסגד סלמאן אלפרסי, מסגד סעד וסעיד, מסגד עומר, מסגד שייח' ג'ראח, מסגד שייח' לולו, שוק עושי הכותנה, שער הברזל (באב אלחדיד) , ועוד…
ירושלים היא העיר הכי פופולרית באתריה ומקומותיה הקדושים בישראל בפרט ובעולם בכלל . אך בישראל קיימים מקומות רבים מצפונה של המדינה ועד לקצה הדרום אשר יכולים להצביע על קודשה של המדינה כמו קברי צדיקים, כנסיום, מנזרים ומסגדים שנבנו במקומות שבהם היו הצדיקים , הנביאים והקדושים משלושת הדתות.
יתרה מזה יש את הגנים הבאים הנמצאים למרגלותיו של בן גוריון .
ועוד אתרים אחרים כמו בטבריה, הכנרת, נהר הירדן, בצפון הארץ, מירון, הגולן , במרכז, בבני ברק  וכו'… אם נתחיל לספור את האתרים הדף לא יספיק אך בהמשך יתווספו אתרים ומקומות קדושים והסבר אודותם .