הנדסאי רכב: לימודים ועבודה

אם עולם הרכב מעניין אתכם ואתם רוצים להפוך את האהבה שלכם למקצוע – לימודי הנדסאי רכב זוהי בהחלט אפשרות לא רעה עבורכם. נראה כי בשנים האחרונות מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר וזה קשור בעיקר לאפשרויות התעסוקה הרבות לאחר קבלת התעודה. אז מה לומדים במסגרת המסלול ובמה אפשר לעבוד? הנה כל מה שצריך לדעת.

מה לומדים במסגרת לימודי הנדסאי רכב?

הלימודים משלבים הקניית ידע תיאורטי ומעשי ומטרתם להקנות ידע מעמיק במערכות מכניות, הידראוליות וממוחשבות. הלימודים כוללים גם כמה מקצועות יסוד חשובים כמו מתמטיקה שימושית, יישומי מחשב, אנגלית טכנית, מכאניקה ועוד. חשוב לשים לב כי נושאי הלימוד עשויים להשתנות במקצת ממוסד כזה או אחר, אבל לרוב יילמדו הנושאים הבאים: בקרת אקלים, תורת הרכב, חלקי מכונות, איתור ואבחון תקלות, תרמודינמיקה, תכנון וניהול מוסכים ועוד.

אפשרויות תעסוקה לאחר הלימודים

לאחר סיום בהצלחה של התואר ניתן להשתלב במגוון עבודות. בין היתר יוכלו הבוגרים לעבור בתור הנדסאי רכב במחלקות רכב של מותגים מובילים, במוסכים, בחברות ליסינג, השכרה ומכירה ועוד. מהנדסי רכב עם ניסיון יוכלו להתקדם ולעבוד בתור מנהלי מוסך או מנהלי הדרכה בתחום הרכב בחברות שונות. כמובן שמי ששואף לפתוח בעתיד עסק עצמאי בתחום הרכב, בין אם זה מוסך חברת טיולי ג׳יפים – המסלול הזה הוא מסלול מצוין שייתן הרבה מאד ידע תיאורטי ומעשי חשוב.

מדוע כדאי לבחור במסלול הזה?

כיום יש ביקוש לעובדים בענף הרכב ובפרט להנדסאי רכב. מיד לאחר הלימודים אפשר להשתכר בין 8,000 ל-10,000 שקלים בחודש ובהמשך עם הניסיון אפשר להגיע גם לסכומים של עד 15,000 שקלים. מדובר בקריירה בטוחה ויציבה לשנים ארוכות ומסלול מומלץ עבור כל מי שמתחבר לעולם הרכב והמכונאות.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה – כתבה באתר גלובס