המדריך המלא אודות קטגוריית הביטוח ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"להסיבה הראשית לכך שקטגוריית הביטוחים אשר ידועה בשם ביטוח נסיעות לחו"ל הפכה להיות חלק בלתי נפרד מסל המוצרים והשירותים של כל חברות הביטוח, הינה עובדתן של אינספור תאונות אישיות אשר קרו לאנשים בעת שהייה או טיול שלא במסגרת מדינת המוצא שלהם. במילים אחרות, פעם, כאשר אנשים היו נוסעים למדינות מסוימות, ולא משנה אם סיבת הנסיעה הייתה עסקית או תיירותית, בעת פגיעה או פציעה כזו או אחרת, לא נמצאו פוליסות ביטוח אשר הבטיחו להם שירותים רפואיים או פיצוי כספי בעבור הנזק, בין אם הוא היה זמני או תמידי. לעומת זאת, היום, אין אדם אחד אשר נוסע לחו"ל ולא מבטח את עצמו בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל אשר כוללת בתוכה תוכנית ביטוח תאונות אישיות.

 ביטוח נסיעות לחו"ל – מה הוא כולל ולמי הוא מיועד?

ראשית, כאשר אומרים ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוונה הינה לפוליסת ביטוח ייחודית, כוללת, מלאה ומושלמת אשר 'מבטיחה' זמינות ומימוש של כל הסעיפים הבאים: זכאות לקבלה ומימוש של שירותים וטיפולים רפואיים כוללים ומתקדמים / חזרה בטוחה למדינת המוצא גם בעת מקרים של נזקים רפואיים, אובדן דרכון, מטענים ועוד. במילים אחרות, ביכולתה של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל להבטיח כי צרכיו של כל אדם ימולאו על הצד הטוב ביותר כאשר הוא נמצא במדינה זרה, ואף מבטיחה את חזרתו הבטוחה למדינת המוצא שלו. מבחינת קהלי יעד, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מיועדת לקשת קהלי היעד הרחבה והמגוונת הבאה: תיירים 'רגילים', כאלו אשר נוסעים לחו"ל לגיחות ונופש קצרות / תרמילאים למיניהם אשר נוסעים לחו"ל למען טיולים אקזוטיים והרפתקניים / אנשי עסקים אשר נוסעים לחו"ל למען מטרות עסקיות / בעלי בעיות רפואיות אשר נוסעים לחו"ל למען מטרות בריאותיות, עסקיות, תיירותיות ועוד. במילים אחרות, פוליסת ביטוח זה מיועדת לכל קהלי היעד האפשריים. לכן, אין זה פלא כי היא כוללת בתוכה גם ביטוח תאונות אישיות.

 ביטוח תאונות אישיות – מהי המשמעות שלו, ייעודים ועוד.

ובכן, בניגוד לפוליסת הביטוח האמורה, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, הביטוח אשר ידוע בשם ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח אשר 'עונה' על מטרות וצרכים אחרים לחלוטין. במילים אחרות, ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח אשר כשמו כן הוא, הוא 'מבטח' אנשים אשר נמצאים בחו"ל מפני כל תאונה אישית אשר יכולה להתרחש ולקרות להם – כל זאת באופן שהביטוח עצמו מגן על המבוטח במשך כל זמן, כל עת ובכל מקום, 'מכסה' את כל ההוצאות הרפואיות הנדרשות בעת הצורך, ואף מסייע כלכלית במקרה של אובדן כושר עבודה, ירידה קיצונית ברמת ההכנסה ועוד.

 ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח תאונות אישיות – שני ביטוחים נחוצים.

כבר עכשיו ניתן לדמיין טיול בחו"ל אשר כולל בתוכו אירוע לא צפוי כמו שוד מזוודות ודרכונים, שהייה בחו"ל אשר כוללת מעורבות בתאונת דרכים נדירה ועוד… מיותר לציין את המשמעויות הרפואיות והכלכליות אשר נגזרות מאירועים אלו. יחד עם זאת, הימצאן של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל ופוליסת ביטוח תאונות אישיות, מסיר כל חשש ודאגה ופותר כל סיטואציה באופן יסודי, כולל ומקיף.