אכסניות

אכסניותהאכסניות בישראל כיום דומות מאד לחדרי המלונות ואפילו יש כאלו שמהוות חווית אירוח ולינה יותר מחמישה כוכבים. כשאומרים לינה באכסניה ישירות חושבים על אכסניות נוער שהיו פעם לטיולים המתקיימים בבתי הספר ולטיולי קבוצות, חדרים עם מיטות אחת מעל השנייה, שירותים חיצוניים ומשותפים, מטבח משותף לכל הדיירים ועוד…

 כיום, אכסניות נוער שהכרנו לפני עשרים שנה הם כבר מההיסטוריה, עם התקדמותם של שירותי בתי המלון והתפתחותם והקמתם של צימרים ברמה היוקרתית והמיוחדת תרמו לכך שגם האכסניות ישודרגו לרמה הכי מפוארת ומתקדמת שאפשר כך שכבר לא תמצאו יותר אכסניות של שירותים משותפים, מטבח משותף אלא כל אכסניה נחשבת ליחידת דיור יחידה מיוחדת ויוקרתית ככל שאפשר המהווה חוויה בלתי נשכחת כאילו שהיתם בבתי מלון של חמישה כוכבים ואפילו יותר. אך מה שלא השתנה הוא שאכסניה עדיין מאפשרת לינה של כמה אנשים באותו חדר משני אנשים ועד לקבוצה אך השירות שהאכסניה מספקת נחשב לאחד מהמתקדמים בענף האירוח והלינה למטיילים ולתיירים. לכן אפשר לקרוא לאכסניה בשם אחר והוא "דירת נופש".

תיירים ומטיילים אשר רוצים ליהנות מזמן איכותי וחוויה מיוחדת ולא תעלה הרבה כסף זוהי אופציה נהדרת ללינה ולאירוח כי לרוב אכסניות אלו נמצאות במקומות מיוחדים שבהם קיימות אטרקציות מיוחדות שעל בסיסן הוקמו האכסניות לדוגמא- אכסניות במצפה רמון , האכסניות נמצאות במצפה וקרוב לרוב המקומות התיירותיים.

המילה אכסניה הינה ממקור יווני (xenia) אשר פירושה אירוח בסבר פנים, וכפי שכולם התרגלו אכסניות הוקמו במיוחד לטיולי בתי הספר לכן עדיין ישנם הרבה בתי ספר שדה שמציעים אירוח באכסניות נוער לטיולים שבחסותם של בתי הספר ומאפשרים לינה של לילה או יותר, בתי ספר שדה מנוהלים בד"כ ע"י חברות של שמורת הטבע.

אכסניות הנוער ובתי ההארחה רובם ערוכים למלא את צרכי תיירות הפנים והתיירות הנכנסת. שירותי האירוח כוללים חדרים ממוזגים בעלי מקלחות ושירותים צמודים, חדרי אוכל, מגוון ארוחות כשרות, קפיטריה, מועדון, חדר טלוויזיה, שטחי ציבור, מגרשי ספורט, מדשאות, בריכות בבתי ההארחה וחוף רחצה מורשה חדרי המשפחה ברוב בתי ההארחה כוללים טלוויזיה, מקרר ופינת קפה. בעמדת ודלפקי הקבלה של כל בתי ההארחה והאכסניות ניתן לקבל מידע על אתרי תיירות ומקומות בילוי באזור. בנוסף, ניתן לקבל הנחות לאתרי תיירות שונים.

לינה ואירוח באכסניות או "דירות נופש" מתאפשרת כיום לא רק לטיולים המאורגנים של בתי הספר או טיולי קבוצות אלא ישנה האפשרות להזמין אחת האכסניות לשהייה במהלך הטיול והביקור שלכם במדינת ישראל לכמה לילות שאתם צריכים רק חשוב לדעת שהאכסניה מאפשרת לינה של כמה אנשים ביחד בשונה מחדרי בית המלון או הצימר, כי רוב האכסניות מיועדות לכך, לכן אם במידה ואתם קבוצה של 3 אנשים ומעלה האופציה להזמין אכסנייה היא הרלוונטית והמשתלמת ביותר עבורכם. ואם באתם לטיול רומנטי שרציתם שיהפוך להרפתקה מיוחדת לכם ולבני הזוג אכסניה – דירת נופש- תהיה החוויה הבלתי נשכחת אך צריך לבחור את המקום המיוחד והאיזור שבו תרצו לשהות.

אכסניות- דירות נופש בישראל נמצאים ברוב האיזורים מהצפון ועד לדרום הארץ בהרים, ברמות, ליד חופי הים, סביב הכנרת, במדבר, בדרום ובאילת והסביבה. ברוב האכסניות קיימים חדרי אוכל ושירותי נוחיות נלווים. בכל איזור שבו תרצו לבקר ישנן אכסניות ודירות נופש מיוחדות כמו –

דירות הנופש לב אילת

אכסניית בית הערבה– אילת והערבה

אכסניה למטיילים כפר בלום– כפר בלום בגליל

מלון נוף הגליל– טבריה

אכסניית נוער עין גדי – בית שרה – אנ"א

אכסניית הכנסיה הסקוטית סנט אנדריוס– ירושלים

בית הארחה ע"ש רבין – אנ"א- ירושלים

בית הארחה אגרון – אנ"א– ירושלים

בית הארחה מצדה – אנ"א– מצדה

אכסניית חיפה – אנ"א

בי אנד בי תיירות ונופש– רמת גן

בית יציב – באר שבע

יחד חברים – יישוב מירון

בית שמואל– ירושלים

אכסניית יפו העתיקה– תל אביב יפו

אכסניה מלונית סקיי– תל אביב יפו

סנט צ'רלס הוספיס– חיפה

אכסניית רליזייט דה נצרת– נצרת

אכסניית שער עכו– עכו

אכסניית גלאון– השפלה

תולי גבעת חביבה– גליל תחתון

עפרוני לינה קבוצתית- נגב

ועוד…