איך לבחור חברת הסעות?

אם אתם רוצים לארגן טיול או הסעה מאורגנת של עובדים או תלמידים, אתם צריכים חברת הסעות שתספק לכם את השירותים הדרושים. על מנת לקבל שירות ברמה בוהה, אשר יענה באמת על כל דרישותיכם, חשוב לבחור את חברת ההסעות על פי מספר קריטריונים חשובים:

  • רישיון לעסוק בתחום ההסעות – זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל יש חברות הסעות הפועלות ללא רישיון, כשמשמעות הדבר היא, שהן פועלות ללא פיקוח ושיכול להיות שהן מנוהלות בצורה לא מקצועית. על מנת להבטיח שתקבלו שירות אמין באחריות, חשוב לוודא שחברת ההסעות שאתם בוחרים תהיה כזאת שפועלת ברישיון.
  • ניסיון רב שנים – חברה שפועלת בתחום ההסעות מזה שנים רבות, תהיה בדרך כלל חברה שתוכל לספק מענה מדויק לצרכים שלכם. בנוסף, חברה כזאת תרצה בוודאי להמשיך לשמור על המוניטין שצברה במהלך השנים, ולכן תרצה להמשיך לספק שירות איכותי לאורך כל הדרך.
  • נהגים מנוסים – חשוב מאוד שלא רק החברה תהיה בעלת ניסיון, אלא גם הנהגים. נהגים מנוסים יהיו כאלה שמכירים היטב את כבישי הארץ ואשר יוכלו ברוב המקרים להביא אתכם ממקום למקום בדרך הבטוחה והקצרה ביותר.
  • בטיחות הרכבים – בטיחות הרכבים היא הערובה לבטיחות הנוסעים, ולכן זה הקריטריון החשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת כשבוחרים חברת הסעות. יש לוודא שרכבי החברה עוברים בדיקות בטיחות תקופתיות על ידי קצין בטיחות בתעבורה, ושכל נהג בודק את הרכב לפני שהוא יוצא לנסיעה.
  • שירותים מיוחדים – אם, בנוסף לשירותי ההסעה של חברת הסעות אתם צריכים גם שירותים נוספים, כגון רכבים המותאמים להסעת נכים, שירותי הדרכה של מדריך טיולים או כל שירות אחר – חשוב לוודא עם החברה שהיא אכן מספקת את השירותים הללו ולברר מה תהיה העלות שלהם, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.
  • מחיר – כמובן שהמחיר שגובה חברת הסעות הוא שיקול חשוב ביותר בהחלטה, אם כי ממש כמו בבחירת כל שירות אחר – לפעמים עדיף לשלם יותר ולדעת בידיים טובות. לכן, מומלץ לבקש הצעות מחיר ממספר חברות, ולבחור את החברה שתספק לכם את השירות הטוב ביותר, במחיר הוגן.

מלבד הקריטריונים שהוזכרו לעיל כמובן שחשוב לברר פרטים נוספים, כגון מידת הנוחות של מושבי הרכבים והאבזור שלהם; גם הכימיה שיש לכם עם בעל חברת ההסעות ועם הנהגים היא חשובה, שכן היא יכולה לעשות את ההבדל בין "שירות אקסטרא" לבין שירות רגיל. למרות זאת, חשוב לזכור כי אלה קריטריונים משניים שהם בבחינת מותרות, ושאלה החשובים הם אלה שנזכרו בחלקו הראשון של מאמר זה. חברת הסעות שעומדת בכל הקריטריונים שהללו תהיה לבטח חברה אמינה וטובה, אשר תוכל לספק לכם שירותי הסעות כמו שאלה צריכים להיות.

נסיעה טובה ובטוחה ושתחזרו הביתה בשלום!

מרחבי הרשת:
יורם קראוס באתר כלכליסט
יורם קראוס – ישראל היום
יורם קראוס – רשת 13