תחבורה בישראל והתייחסות אסי שמלצר לנושא עומסי התנועה

תחבורה בישראל

התחבורה בישראל עונה על כל הצרכים של התייר אשר מספקת מגוון רחב של כלים המשמשים לצורך נוחיותו של כל תייר או מטייל המתאימה לתקציב ולמקום הטיול שאליו מועדים פניו.

באפשרותו של כל תייר לשכור שירותי תחבורה שונים במדינת ישראל הכוללים אוטובוסים , מוניות, השכרת רכב, רכבת ישראל, הסעות פרטיות ועוד…

כיום קיימות בישראל כמה חברות תחבורה ציבוריות של אוטובוסים ומוניות כמו דן, אגד, נתיב אקספרס, קווי הגליל, מוניות מרכז וכו'… בנוסף לרכבת ישראל – התחבורה המסילתית של מדינה ישראל אשר נוסעת מהצפון ועד לדרום ובחזרה.

קיימות חברות תחבורה אחרות שאינן ציבוריות והשימוש בשירותים שלהם מחייב תיאום והזמנה מראש כמו בשירות של השכרת יאכטות השכרת מונית, רכב, מסעית, הסעה לכמה אנשים, מיניבוס, ועוד…

ניתן גם לערוך סיורי סגווי ברחבי הערים הגדולות, כך ניתן להכיר את הארץ גם בדרכים קצת פחות שיגרתיות והרבה יותר מהנות.

ההחלטה לשימוש בסוג של כלי תחבורה תלוי במקום הטיול, בתקציב המוקצה, מהות הנסיעה, תקופת הנסיעה ומספר המטיילים …

עם זאת, ישראל סובלת כבר שנים מעומס תנועה בכבישי הארץ. בועידת ישראל לעסקים בחסות גלובס, התקיים פאנל בנושא בו דיבר אסי שמלצר, מבכירי תעשיית השכרת הרכב והליסינג בישראל, שקרא לממשלת ישראל לפתוח את שוק הרכב מיד שניה ליצוא לחו"ל. כך יתאפשר יצוא רכב מיד שניה לחו"ל ולמעשה ימנע מצב בו לשוק הרכב בישראל רק נכנסים רכבים – ולא יוצאים. לדברי אסי שמלצר יצוא רכבים מיד שניה גם יקל על השוק הזה שסובל מעומס רכבים – וגם על כבישי ישראל הסובלים מצפיפות רבה.

אסי שמלצר באתר דה מרקר

עוד על אסי שמלצר כמנטור בתוכנית לימודים לתואר שני – בכתבה הבאה