מסלולי טיולים

מסלולי טיולים הם אחד מהתחומים הכי פופולריים בענף התיירות הישראלי , תחום זה מושך אליו המון תיירים ומטיילים מהארץ ומחו"ל במטרה לגלות שמורות טבע ואיזורים ישראליים במיוחד אלו שאוהבים וחובבי סיורים ומקומות חדשים ולא שגרתיים שלא מגיעים אליהם ברכב.

ישראל מהווה מקום אידיאלי ביותר למסלולי טיולים תודות לטבע, הנופים השונים והמגוונים החל ביערות הירוקים, איזור המדבר, הנחלים, ועד ההרים והפסגות המושלגות באיזור הצפון והחרמון במיוחד בעונת החורף.  בנוסף להיותה מדינה קדושה היא אחת מהמדינות הכי ישנות, היסטוריות וארכיאולוגיות אשר אהבת ההליכה באתריה ובאיזוריה חוזרת לתקופת התורה והנביאים שהלכו ועברו בין המקומות השונים מצפון המדינה ועד לדרומה, שלאורך כל המסלולים תוכלו להיפגש עם אתרים ארכיאולוגיים, מקומות קדושים והיסטוריים שימשכו אותכם ואת כל תייר שיעבור , מה שיהפוך את טיולכם באותם מסלולים לסיפור וחוויה בלתי נשכחים.

התפתחותם של מסלולי טיול ג'יפים בתוך ישראל וקידומם חוזר לעובדה שרוב האזרחים אינם יכולים לטייל מחוץ למדינה כי היא מוקפת בכמה מדינות שאין ביניהן קשרים מה שהופך את המדינה למקום תיירותי למטיילים הישראליים ובמיוחד לתיירים מחו"ל, התפתחותם של מסלולים אלו הפכה את המדינה ליעד מקסים ואידיאלי במיוחד בעונת הקיץ לעבור מצפונה של מדינת הקודש ועד לחופים הדרומיים של הים האדום.

מסלולי הטיולים כוללים טיולים ביערות, נחלים, הרים, נהרות, הכנרת, ים המלח, אילת והערבה, איזור המדבר, והמקומות הקדושים בירושלים ושאר האיזורים. אחד מהמסלולים הכי פופולריים הוא "שביל ישראל" שאורכו 940ק"מ מצפון המדינה ועד לדרומה וכולל את רוב האיזורים. ישנם עוד הרבה מסלולים מיוחדים לעבור אותם ויתרה מזה שמורת הטבע בישראל סימנה את הדרכים ומסלולי ההליכה כדי להקל על התיירים והמטיילים את החוויה המיוחדת ולעזור להם להבין ולדעת איפה הם נמצאים.

מסלולי טיולים בישראל רבים מהם :

 • מסלול "דרך בורמה"- המסלול המתחיל מבית שמש ועד לירושלים . בזמן המלחמה עם ירדן, הצבא הירדני גבל את תושבי ירושלים כדי להרעיב אותם שלא יצאו ויתחברו למדינת ישראל שהוקמה אז, הצבא הישראלי חפר את המסלול הזה מסביב ועבר דרכו כדי להציל את התושבים, המסלול הזה הפך להיסטורי ומיוחד לתושבי ירושלים והמבקרים.
 • מסלול הר צפחות- מסלול מרהיב ומהמם לראה אשר עובר באיזור אילת עד הגבול המצרי , כולל הרים גבוהים עליות וירידות קשות מאד ובסוף המסלול מתגלה להם מראה של הים האדום כתמונה מצויירת ומדהימה.
 •   נחל יהודה- ברמת הגולן אך מצריך ידע בשחייה , המסלול כולל הליכה ושחייה במים עמוקים בנוסף לירידה באמצעות סולמות המחוברות לסלעי ההרים.
 • נחל דרגות – באיזור ים המלח מצריך עלייה לגבהים עם חבלים- מסלול מיוחד וקשה.
 • עמק החולה- מציע 4 מסלולים מיוחדים לתיירים והם- מסלול אגמון החולה
 • מסלול שמורת תל דן
 • מסלול טיילת הירדן- שביל עמי
 • מסלול עמק הנהר הנעלם – מסלול מיוחד ומהמם שכל הדרך אתם הולכים מעל למקום שבו היה נהר ונעלם- תרגישו את זה מצפצוף העלים שדורכים עליהם בהליכה.
 • מסלול נחל ברק- בערבה מסלול הליכה באמצע קניונים ונחל המעבר ביניהם באמצעות חבלים וסולמות המותקנים על ההרים- מרתק.
 • מסלול הר כרכום- קרוב לגבול מצרים בדרום- לאורך כל המסלול אתם תיפגשו בסלעי הר המצויירים בסימנים וציורי חיות וחרקים שעד היום לא ידעו מה פירושים ומאיזו תקופה. מסע מרגש במיוחד.
 • מסלול טיולים בנצרת- אשר בה תוכלו ליהנות ממגוון רחב של אתרי קודש ומקומות היסטוריים וארכיאולוגיים, מהעיר הישנה, הסמטאות ועד לשוק הישן והמבנים המיוחדים.
 • מסלולי טיולים באיזורי העיר הקדושה ירושלים – הרבה מסלולים אם זה בעיר העתיקה או בגבולות העיר כולה מתבצעים מסלולים לצליינים ולתיירים מכל רחבי העולם על מנת להכיר את העיר הקדושה ביותר והמרגשת בכל העולם. מסלולים כוללים אתרי קודש, רחובות וסמטאות ברחבי העיר, מקומות ארכיאולוגיים וגנים שונים המייחדים את העיר.
 • מסלולי מקומות קדושים– מסלולים הפרושים בכל המדינה והאיזורים שבהם אפשר למצוא מקומות קודש לנוצרים, יהודים, מוסלמים ובמיוחד הבהאים באיזור חיפה שבאים הרבה תיירים מחו"ל להתענג במראיהם ולבקר במקום האדיר.

ועוד הרבה מסלולי טיולים המיועדים ומאורגנים- חלקם חינמיים וחלקם בתשלום.